Now Reading
Дзеркальний струмінь: місце для романтичних побачень

Дзеркальний струмінь: місце для романтичних побачень

Цікаву історію має маленький парк із фонтаном-альтанкою, що розташований майже у центрі Харкова у квадраті між вулицями Сумською, Совнаркомівською, Скрипника і Чернишевського. На цьому місці були і цвинтар, і дерев’яний храм, і тролейбусний парк. Сьогодні «Дзеркальний струмінь» входить в обов’язкову програму перегляду міста для всіх туристів і вважається одним із семи чудес Харкова.


Екскурс в історію.

Територія, на якій зараз знаходиться дивовижний пам’ятник, у XVII столітті була звичайним цвинтарем. У 1701 році датується перша згадка про Мироносицьку церкву – зведений дерев’яний храм. Перебудування дерев’яної церкви у кам’яну відбувалось з 1781 по 1783 роки. Протягом XIX століття церква зазнала значних перебудувань і розширень. При радянській владі Мироносицька церква була знесена, і в 1930-ті роки на місці пустиря влада утворила тролейбусний парк. За легендою, «Дзеркальний струмінь» завдячує своїм спорудженням саме Микиті Хрущову, який наприкінці 1940-х років був першим секретарем ЦК Компартії УРСР. Микита Сергійович, побачивши із вікна кабінету начальника Харківського обкому партії В. Чураєва тролейбусний парк, висловив своє невдоволення тодішнім краєвидом. Після чого розмова привела до рішення харківської партійної влади облаштувати на цьому місці сквер з фонтаном. Сквер «Перемоги» з басейном і фонтаном-альтанкою був закладений у 1946 – 47 роках. Пізніше, у 1958 році, на території скверу було відкрито алею комсомольців-героїв.

Наш час.

У 2008 році за підсумками конкурсу «Сім чудес Харкова», який проводився за ініціативою Харківської обласної організації Союзу архітекторів при підтримці міської ради, «Дзеркальний струмінь» посів п’яте місце. Офіційна візитна карточка Харкова, яка занесена в Енциклопедію ЮНЕСКО, у 2010 році була відремонтована і від того часу має гідний вигляд, що не поступається проекту аналогічної споруди в російському курортному місці – Кисловодську.

See Also

Традиції.

Жодне пишне весілля не обходиться без фото сесії біля «Дзеркального струменя». Після офіційної церемонії у РАГСУ, вся родина прямує до пам’ятника архітектури, щоб на його фоні зробити чарівні фотографії щасливих наречених. Свої особисті традиції мають багато закоханих пар, друзів або колег, які назначають місцем зустрічі «Дзеркальний струмінь». Адже в атмосфері, де чути звуки фонтану народжуються найприємніші спогади, які хочеться повторювати знову і знов.

Текст та фото: Марія Поланська

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top