Now Reading
День Києва в Новому Древньому Києві

День Києва в Новому Древньому Києві

Відчайдушні бої та запальні танці в «Парку Київська Русь»

26-27 травня до 1530-річчя Києва в Центрі культури та історії Древньої Русі «Парк Київська Русь» пройшла грандіозна програма масових заходів. Символічно, що жителі сучасної столиці приїхали вшанувати історію свого улюбленого міста саме у Новий Древній Київ, який відбудовується у Парку.
«Сьогодні ми з вами святкуємо День Києва. Давайте згадаємо, як 1530 років тому великі князі Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь припливли до берегів Дніпра і заснували тут величне місто, яке по праву стало одним із низки міст, такими як Стародавній Рим, Вавилон, Єрусалима, і дійсно є тим містом, який і по сьогоднішній день впливає на уми людства. Давайте ще раз привітаємо один одного з великим святом – 1530-річчям Києва, – і давайте пам’ятати, шанувати наші традиції!», – відкрив свято президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко.
Відвідувачі Парку змогли не в уяві, а на яву відтворити для себе події тих давніх часів, поглянути на побутові та воєнні традиції часів Київської Русі своїми очима, ба навіть взяти безпосередню участь у деяких середньовічних звичаях.
На Великому Ристалищі у Парку розгорнулося театралізоване дійство «Як Київ Києвом став: Билина про Апостола Андрія Первозванного», яка навіч показала історію заснування Києва.
Обидва дні святкування на гостей Парку чекали запеклі бої справжніх середньовічних лицарів – кращих учасників клубів історичної реконструкції, що взяли участь у Чемпіонаті України з історичного фехтування «Зов героїв». Масові битви – не на смерть, а на справжню винагороду – вражали своєю динамічністю та запеклістю. А двобої змушували глядачів затамувати подих та тримати кулаки за улюблених бійців. До самої ночі мужні воїни змагалися за звання найсильнішого та найвправнішого, і залишалося лише захоплюватись їх надлюдською витримкою.
У суботу, 26 травня, вечірню програму святкування прикрасила дивовижна хореографічна постановка «Київ споконвічний» – неймовірної краси дівчата виконували магічні танці та залучали гостей Парку до веселих хороводів. А завершив перший святковий день яскравий феєрверк, що запалив небо над відтворюваним Дитинцем Києва різнокольоровими вибухами.

Протягом двох днів у Парку панувала атмосфера справжнього свята, при чому – сімейного. Напевно, без зайвого пафосу скажемо, що всіх киян можна назвати єдиною родиною, і саме День Києва – головне сімейне свято, котре об’єднує та підносить настрій киян, і на їх обличчях сяють щирі посмішки. Хто зна, може й наші пращури так же посміхались, споглядаючи на величне місто – Древній Київ.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top