Now Reading
Вихідні дні ХІІІ сторіччя

Вихідні дні ХІІІ сторіччя

В «Парку Київська Русь» пройшов
мега-фестиваль «Київська Русь ХІІІ ст.»

Запеклі битви воїнів в сяючих обладунках, мелодійна середньовічна музика, неписаної краси слов’янські дівчата та неперевершеної вправності вершники.
18-20 травня в Центрі культури та історії Древньої Русі «Парк Київська Русь» пройшов Міжнародний мега-фестиваль «Київська Русь ХІІІ століття» – у гостей залишились чудові та романтичні спогади про справжнє свято Середньовіччя.

Цього року фестиваль проходив уже вп’яте та перевершив попередні за своєю масовістю, яскравістю та насиченістю. Гості фестивалю стали свідками незабутнього шоу, насолодилися розвагами на будь-який смак та відпочити душею й тілом.
«Фестиваль – це яскрава подія, яка дозволяє відчути справжню енергетику середньовічного свята, знайомить з військової культурою та побутом Середньовіччя. Як жили наші предки в ті давні часи, як вони захищали свою землю, якими були їхні звичаї, традиції, вбрання – все це ми показуємо на нашому фестивалі з максимальною історичною достовірністю», – сказав під час урочистого відкриття фестивалю президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко.
Протягом усіх трьох днів кращі бійці клубів історичної реконструкції не тільки жили у таборі, відтворюючи побут наших предків, а й перед очима відвідувачів реконструювали битви ХІІІ-XIV століть – «Міжусобиця Древньої Русі», битва на Синіх Водах, присвячена її 650-річчю, та «Русь проти Орди». Повною несподіванкою для організаторів, реконструкторів та глядачів стала зворушлива пропозиція одружитися одного з лицарів своїй дамі серця безпосередньо після виграної їм битви на головній сцені Парку. Звичайно, дівчина погодилася, і сподіваємося, що це буде лише першою із багатьох щасливих пар, яких поєднав фестиваль «Парку Київська Русь».
«Звичайно, найбільш сподобались бої. Ти наче переносишся у ті давні часи і навіть сам відчуваєш себе воїном», – поділився враженнями Ілля, 12-річний відвідувач Парку.
На Великому Ристалищі безперестанку відбувалося дійство: театралізація легенди заснування Києва та інші постановки Театру «Парк Київська Русь», виступи неперевершеного кінно-трюкового театру «Анкор», майстер-клас зі стрільби із лука та інше.
По всій території Парку працювали розважальні та пізнавальні локації. Гості фестивалю мали змогу навчитись стріляти із луку, покататися на конях та поні, придбати етнопоробки та сувеніри, відвідати музей історичного костюму та монгольську юрту зі східним мудрецем, підписати іменну грамоту у Нестора Літописця, поласувати слов’янськими наїдками та напитками, взяти участь у майстер-класах з народних ремесел та сфотографуватися у вбранні княгині або князя.
Найбільш насиченим став другий день фестивалю – субота, 19 травня, – Парк працював до пізньої ночі, а учасники фестивалю радували відвідувачів масовою нічною баталією, вогняним шоу, виступом кращого колективу середньовічної музики «OSIMIRA», етнодискотекою та святковим феєрверком.
Що й казати, гості Парку залишилися задоволеними, адже не кожні вихідні можна поринути у світ Середньовіччя, відчути пульс життя своїх предків, вдосталь відпочити та розважитись, забувши про буденність.
«Дивовижне місце. Сьогодні тут відбувається справжня магія: ти переносишся на десяток століть назад, губишся у часі та відволікаєшся від своїх проблем. Дуже вдячна тим людям, хто створює таке чудо», – з захопленням розповіла Валентина, викладач однієї зі київських шкіл, котра приїжджає до Парку вже вшосте.
Організатори свята обіцяють не зменшувати драйв та влаштувати не менш видовищні дійства вже в найближчий час: 26-27 травня в «Парку Київська Русь» пройде грандіозне святкування 1530-річчя Києва, а 2 червня тут відбудеться пікнік «Байкери в Київській Русі».
Слідкуйте за новинами та календарем подій Парку на сайті: www.parkkyivrus.com

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top