Now Reading
Українська Вікіпедія стала другою за темпами зростання популярності

Українська Вікіпедія стала другою за темпами зростання популярності

У квітні 2012 року українська Вікіпедія опинилася в двадцятці найбільш відвідуваних в світі з показником 50,7 млн. переглянутих сторінок. Це на 58% або в 1,58 разів більше  ніж у квітні 2011 року (32,0 млн.). Про це повідомили в Вікімедіа України.

За темпами зростання популярності серед 20-и найбільш відвідуваних Вікіпедій українська опинилася на другому місці і поступається тільки китайській. Однак найкращі показники темпів зростання відвідуваності у Вікіпедії казахською мовою – більш ніж у п’ять разів з 1,2 млн. переглянутих сторінок в квітні 2011 року (75 місце в світі) до 6,6 млн. у квітні 2012 року (41 місце в світі ).

Число статей в казахської Вікіпедії за рік зросла в сім разів – від 18 тис. за станом до кінець квітня 2011 до 127 тис. на кінець квітня 2012. Казахська Вікіпедія зобов’язана своїм успіхам уряду Казахстану, який доручив видавництву “Казахська енциклопедія” випускати національні енциклопедії на умовах вільної ліцензії “Creative Commons із зазначенням авторства – поширення на тих же умовах”, яка застосовується у Вікіпедії.

Українська Вікіпедія поки розвивається без будь-якої державної підтримки – тільки за рахунок добровольців, які жертвують свій час або гроші на розвиток цієї вільної енциклопедії.

See Also

Нагадаємо, за кількістю статей у Вікіпедії, створених на тисячу носіїв мови, українці знаходяться на восьмому місці в світовому рейтингу народів, які мають більше 10 мільйонів мовців. На першому місці – нідерландська мова. На тисячу носіїв мови тут доводиться 45 статей у Вікіпедії. На другому місці – польська мова (20,2 статей), на третьому – чеський (19,7 статей). Українська мова опинився на восьмому місці з 10,2 статей.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top