Now Reading
Масляна в Древньому Києві

Масляна в Древньому Києві

У «Парку Київська Русь» пройшло грандіозне святкування з відтворенням давніх обрядів

25-26 лютого в Центрі культури та історії Київської Русі «Парк Київська Русь» відбулося святкування Масляної – стародавнього свята, що символізує відхід Зими і початок Весни.
Гості парку мали можливість в останні дні відступаючої зими долучитися до справжніх народних гулянь з хороводами, нестримним сміхом, традиційними обрядами та забавами. Відвідувачі поринули в чарівний світ Середньовіччя, побачили древні традиції і обряди проводів зими і зустрічі весни, у виконанні акторів Театру «Парк Київська Русь». Вони стали свідками боротьби найдавніших втілень добра і зла – Яви і Нави. Сили зими всіляко намагалися затримати прихід весни, але в підсумку змушені були відступити перед теплом, пробудженням життя. І хоча результат цього суперництва був відомий наперед, але театральне дійство від цього не стало менш цікавим.

Кожен на цьому веселому святкуванні масляної міг знайти собі заняття до душі. Можна було подивитися захоплюючі поєдинки воїнів, або самому прийняти участь в різних конкурсах, майстер-класах з народної творчості, повправлятися у влучності в середньовічному тирі або дізнатися свою долю у містичної вічунки. Майстри народних ремесел пропонували різні красиві вироби на ярмарку майстрів, а самодіяльні народні колективи піднімали настрій гостей парку веселими піснями.

І звичайно, яка ж може бути масляна без об’їдання млинцями? Учасники свята могли вдосталь поласувати цим традиційним частуванням масляної, а також посмакувати іншими смаколиками як середньовічної, так і сучасної кухні. Гостей також чекав приємний подарунок від «Парку Київська Русь» – безкоштовні катання на конях і поні.
Кульмінацією дійства стало спалення найбільшого в Україні солом’яного опудала Масляної за допомогою вогняних стріл. Сигнал до початку цього старовинного обряду подав президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко, який вийшов перед присутніми в образі Великого князя київського Володимира Ясне Сонечко. А після настання темряви гості свята стали свідками дивовижного вогняного шоу і святкового феєрверку.

See Also

І хоч погода не дуже сприяла святкуванню, – невеликий плюс на термометрі і все кругом тануло, – але ця обставина не зіпсувала настрій учасникам народних гулянь. Парк шумів веселим людським гомоном протягом двох днів до пізнього вечора.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top