Купання на православне Водохрестя: Між традицією та релігією

Січ 18, 2012 Автор:     Прокоментуй!    Рубрика: Статті

«Для мене це радше традиція, аніж релігійне свято, хоч я і віруючий». Юрій (30 років) не дозволяє собі пропустити традиційне очищення у воді на православне Водохрестя, яке щороку весь православний світ відзначає 19 січня. Цього дня купання у крижаній або, принаймні, дуже холодній воді вважається надзвичайно корисним для здоров’я, бо хвороби не чіплятимуться весь прийдешній рік.
Чисто з релігійної точки зору це символізує очищення. Більше того, згідно з православним календарем цим днем завершуються Святки, що почались у Різдво, 7 січня.
Для такої події, центральною частиною якої є виключно вода, церква зазвичай відправляє службу Божу на березі річки. Священики освячують віруючих і воду, яку ті приносять з дому. Після очищення люди несуть «Святу воду» додому, де її використовуватимуть для особливих потреб або просто зберігатимуть біля ікон. Віруючі, як правило, пірнають у річку лише наприкінці служби – незалежно від температури повітря. Дивовижно спостерігати, як ці безсумнівно дуже побожні бабусі знаходять у собі мужність кілька секунд поплавати у крижаній воді!
Багато людей, у тому числі і Юра, люблять зустрічатись із друзями та родичами незалежно від офіційних заходів на берегах річок і озер та разом купатись – далеко від побожного благоговіння, натхненного церковною владою, але, поза сумнівом, у відповідності до традиції.

Текст П’єр Жанмужен, Франція
Фото (Архіви 2006 року) П’єр Жанмужен, Франція

 

Маєте власну думку стосовно матеріалу? Будь ласка, залиште коментар.

XHTML: Ви можете використовувати ці теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Хмарка тегів

Календар

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031