Загублені копійки українських супермаркетів

Лис 6, 2011 Автор:     Прокоментуй!    Рубрика: Статті

Після кількох пояснень на початку, як наприклад, що ті велетенські штуки, до яких поналипала земля, є морква, а не ріпа, я почував себе як вдома у супермаркеті, що недалеко від моєї дніпропетровської квартири.
Поки не почав регулярно недораховуватися однієї-двох копійок у здачі, яку мені вертали касири. Шахраювати такою сумою не було потреби, але й помилкою це не могло бути, бо траплялося занадто часто. Російською я володію не досить добре, щоб поскаржитись або спитати, але моя німецька вдача не могла змиритися, щоб таке неподобство тривало далі. Це щоразу мене спантеличувало.
Пояснення вдалось знайти випадково. Одного разу я порахував точну суму, яку попросив касир. Не вистачило дві копійки! Поки я діставав більшу купюру, касир без вагань забрав гроші. Здається, через постійну нестачу решти тут перестали звертати увагу на точність суми, і не додати кілька копійок можуть як касири, так і покупці.
Хоча це просто й очевидно, як білий день, у моїх рідних краях цього собі не можна й уявити. Тож навіть у сучасному супермаркеті, що відповідає міжнародним стандартам, живучі місцеві звичаї, і ви, бодай на секунду, але розгубитесь!

Текст Алекс Гьодде, Німеччина
Ілюстрація Ганна Попова, Україна
Переклад з англійської Маркіян Плесак, Україна

Маєте власну думку стосовно матеріалу? Будь ласка, залиште коментар.

XHTML: Ви можете використовувати ці теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Хмарка тегів

Календар

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031