Now Reading
Фестиваль “Бандерштат” ледь не був зірваний через сутичку охорони фестивалю з міліцією

Фестиваль “Бандерштат” ледь не був зірваний через сутичку охорони фестивалю з міліцією

Екскурсія хлопців з ПУ у Луцький замок
Екскурсія хлопців з ПУ у Луцький замок

На Волині відбувся п’ятий за рахунком фестиваль українського духу «Бандерштат-2011», який цього року, як і вперше, пройшов на території іподрому міста Луцька поблизу центрального парку. Дійство відбувалось два дні – 13 та 14 серпня. Як і всі попередні роки, незмінним організатором «Бандерштату» є всеукраїнська молодіжна організація «Національний Альянс».

В програмі фестивалю були  виступи музичних гуртів, зустрічі з відомими людьми, історична реконструкція тощо. До охорони правопорядку на фестивалю були залучені кілька громадських організацій, одна з яких, ВГО “Патріот України”, має досить суперечливу репутацію через свою радикальну політику, яка межую з ідеями расизму, антисемітизму і ксенофобії. Як наслідок, саме через дії представників цієї організації фестиваль опинився на межі зриву. В пресі цей інцидент висвітлений майже не був, лише «Волинські новини» написали про це кілька слів: «Хлопці з правої організації “Патріот України”, які слідкували за правопорядком на території фестивалю, чогось не поділили з бійцями спецпідрозділу “Беркут”, тому поглядали один на одного скоса. Проте після втручання організаторів мирно розійшлись.»

Хотілося б пролити більше світла на цю історію. Першопричиною конфлікту став знак «Ідея нації» на наметі одного з відвідувачів фестивалю Андрія з міста Гайсин. Охоронці з організації «Патріот України» у кількості 10-12 чоловік підійшли до намету, зірвали знак, оскільки вважають його своїм, і почали всіляко принижувати власника намету. «Це була чистої води провокація на сутичку, чого вони не отримали від мене. Але почувши із сусіднього табору від хлопця виклик на їхні дії “бидло”, вони миттєво підбігли до нього і почали штовхати, принижувати, кидати на землю. Дівчині його взагалі виламували руки, щоби вона не заважала виконувати їхні “обов’язки”» – говорить Андрій. «Побачив рух біля наметів де жили мої знайомі. Підійшов по ближче побачив як хлопця заставляють віджиматися даючи рахунок і відкрито перед всіма принижуючи. Набігла міліція яка спробувала зупинити охоронця, що правда міліції було 3 людей от їх зразу ж ПУ відтіснило. Між ними почалася агресивна словесна перепалка.» – продовжує інший свідок подій, Павло зі Львова.

Сутичка ПУ з Беркутом
Сутичка ПУ з Беркутом

Хто знає чим би закінчилася ця історія. Всі ми добре знаємо як поводяться наші правоохоронні органи, коли в небезпеці опиняються їх представники. На щастя, через швидку реакцію організаторів фестивалю, прибуття посилених нарядів міліції і спецпідрозділу «Беркут» вдалося уникнути. Що стосується постраждалих у цій ситуації, то їм всього лише компенсували гроші за квитки і, у супроводі міліції, відправили на залізничний вокзал.

Ця історія виявилася далеко не поодинокою. Скарги на свавілля, хамство і фізичну розправу з боку охорони наметового містечка поступали в офіційну групу фестивалю в соціальній мережі «Вконтакті» протягом всього понеділка і вівторка. «На моїх очах чоловік з 20 у формі охорони набігло на хлопця в футболці з Бандерою, побили і забрали футболку, і це все через те, що він, на їх думку, не гідний її носити бо він не з ПУ» – пише гість фестивалю Юрій. «Особисто мене та ще кілька моїх друзів було словесно принижено через те, що їм не сподобався наш зовнішній вигляд, пірсинг, зачіски і т.д. Погрозами фізичної розправи охоронці змусили познімати сережки та розчесати зачіски» – скаржиться дівчина з Ковеля. Дивною виявилася реакція організаторів фестивалю, які спробували приховати ці факти шляхом видалення всіх незручних для них дописів, і додаванням в «чорний список» учасників групи, що їх писали. Але схоже цим спровокували ще більше хвилю невдоволення, тому на вечір вівторка подібні дії були припинені. Були принесені вибачення і обіцяно зважити на ці обставини в майбутньому. Щоправда ця заява навіть не була дубльована на офіційному сайті фестивалю.

Враховуючи описане вище ми, небайдужі до долі фестивалю «Бандерштат» громадяни, просимо засоби масової інформації опублікувати цю інформацію, задля того, щоб організатори справді зробили для себе висновки, провели належне розслідування інциденту, компенсували збитки постраждалим, а також не допустили подібної ситуації в майбутньому.

See Also

Дякуємо за увагу.

Контактний телефон: (096)9590143 – Ілля

1 коментар
  • Андрій Кротенко просто не любить ПУ через те, що ті проти гомосексуалізму, а значить і проти Кротенка

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top