Now Reading
Український ремонт

Український ремонт

«Ремонт». Це одне з перших російських слів, яке я вивчив в Україні. Французам, у тому числі й мені, його справді легко запам’ятати, бо його вимова та загальне значення дуже близькі до нашої рідної мови. Проте, на мою думку, цей факт зіграв незначну роль у тому, щоб зрозуміти «явище ремонту». З досвідом з’явилося більше підказок, щоб розгадати його повне значення.


По суті, слово «ремонт» означає відновлення. На справі ж, «ремонт» часто означає, що цілі вихідні, з 8-ї ранку до 8-ї вечора, сусіди тільки тим і займаються, що наводять лад у своїй квартирі. Це улюблене заняття для вихідних доволі поширене по всій Україні. Спершу мені здалося, що «ремонт» – це найрізноманітніші шуми в твоїй власній квартирі, від ударів молотка до вібрації від свердлильного обладнання. Це дуже дратує. Щоправда, головне не це.

Від радянського стилю до європейських норм

Гостей з заходу, як правило, в Україні дивують великі контрасти. Двір біля багатоквартирного будинку може здатися засміченим і недоглянутим, ліфт і сходові клітки – темними та сильно пошкодженими. Та досить лише зайти до квартири, як у ній на диво затишно, зручно та сучасно. Саме в цьому й полягає «явище ремонту». Українці, що можуть собі його дозволити, повністю вичищають квартиру від речей, успадкованих від Радянського Союзу. Електропроводка, трубопровід, двері, вікна, меблі та шпалери – теоретично, залежно від витрачених коштів, можна замінити все, аби повести реконструкцію згідно західноєвропейських норм. На практиці іноді трапляється інакше, і саме тому квартиру, просто обладнану водонагрівачем і вікнами з належною ізоляцією вже – досить безпідставно – називають «квартирою з євроремонтом». Та все ж таки життя дійсно покращується навіть у квартирі, де реконструкція зводиться до монтажу кількох розеток, що відповідають міжнародним нормам. Адже до сьогодні квартири радянського взірця часто обладнані єдиною центральною електророзеткою з такими технічними властивостями, що не передбачають підключення, наприклад, ноутбука.
Зовсім невипадкового «євроремонт» завжди згадується в оголошеннях про оренду або продаж квартир (див. фото). Дійсно, така реконструкція – не єдиний спосіб зробити квартиру зручнішою завдяки власному фінансовому достатку. Поза сумнівом, «євроремонт» – не лише спосіб показати та скористатись новим соціальним статусом, але й непогана інвестиція. Квартира з «євроремонтом» для продажу або оренди набагато дорожча, ніж звичайна – навіть якщо іноді ремонт далеко не відповідає європейським нормам.

See Also
blank

Текс і фото П’єр Жанмужен, Франція

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top