Now Reading
Україна 30 червня почне торгувати електроенергією з ЄС

Україна 30 червня почне торгувати електроенергією з ЄС

Енергосистема континентальної Європи (ENTSO-E) анонсувала про початок з 30 червня комерційного обміну електроенергією між Україною та ЄС.

“Оператори систем передачі (TSO) Континентальної Європи підтвердили, що технічні передумови вже виконані, щоб забезпечити перший етап комерційного обміну електроенергією між Україною та сусідніми країнами” – йдеться у повідомленні.

“Початок комерційного обміну електроенергією з енергосистемою України/Молдови заплановано на 30 червня на з’єднанні України та Румунії” – додали в ENTSO-E.

Очікується, що торгівля електроенергією на інших з’єднаннях (Україна-Словаччина, Україна-Угорщина та Молдова-Румунія) почнеться пізніше.

Загальна потужність торгівлі спочатку буде встановлена на рівні 100 МВт на першому етапі. Після цього початкового етапу буде регулярно оцінюватися поступове збільшення торгової потужності на основі міркувань стабільності та безпеки енергосистеми.

“Це наступний крок в інтеграції енергетичних систем цих двох країн з Європою і він має особливе значення тепер, коли вони отримали статус країни-кандидата в ЄС” – заявила єврокомісар Кадрі Сімсон.

“Поступове збільшення торгівлі електроенергією є особливо важливим у контексті продовження агресії Росії проти України. Це дозволить Україні отримувати прибутки для підтримки своєї енергосистеми в ситуації, коли її внутрішні доходи були зменшені через атаки Росії. Водночас це зробить доступною для ЄС додаткову доступну електроенергію в той час, коли ціни надзвичайно високі” – додала вона.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top