Now Reading
Британія поставила в Україну тисячі оборонних легких протитанкових ракет – заступник міністра оборони

Британія поставила в Україну тисячі оборонних легких протитанкових ракет – заступник міністра оборони

Заступник міністра оборони Великої Британії Джеймс Хіпі наголосив на важливості мирного, дипломатичного вирішення кризи навколо України.

Не потрібен той кошмар, який може розпочатися лише за декілька днів або тижнів”, – заявив Хіпі.

Напередодні в Україну прибула чергова партія міжнародної технічної допомоги від Великої Британії – це нові легкі протитанкові засоби. 

Велика Британія відкрила справжній повітряний міст військової допомоги України. Станом на ранок 19 січня, відповідно до даних Flightradar24, за дві доби з авіабази Brize Norton до Борисполя було направлено шість літаків C-17A Globemaster III. Як раніше повідомлялось ними перевозиться високоточні протитанкові комплекси NLAW. Згодом був оприлюднено відео з розвантаженням одного літака, передає Defense Express.

На одному C-17A перевозиться 10 палет з 18 пусковими NLAW, тобто по 180 ПТРК за рейс. Слід зазначити, що NLAW має одноразовий контейнер, після використання ПТРК оператор, якщо потрібно, може забрати приціл.

Якщо всі інші літаки мають аналогічне навантаження, то загальна кількість цієї зброї в Україні вже перевищила одну тисячу одиниць – 1080.

See Also
blank

У цьому випадку військова допомога Великобританії протитанковими засобами вже перевищила аналогічні поставки Україні всіх інших країн-членів НАТО з 2014 року. 

З точки зору своєї ефективності NLAW, також відомий як MBT LAW, є новим поколінням ПТРК ближньої зони ураження (від 20 до 800 метрів) від шведської Saab Bofors Dynamics. Його серійне виготовлення розпочалось лише у 2009 році.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top