Острів Хортиця

Острів Хортиця – це найвеличезніший острів з усіх існуючих на Дніпрі. Хортиця – є гордістю та найголовнішою пам’яткою міста Запоріжжя в Україні. Унаслідок вигідного місце розташування цей острів ще в XVI столітті став притулком українських козаків внаслідок чого там, і утворилася Запорізька січ. Досить довгий час Запорізька січ була основною центрів військових сил України. Свого часу, острів Хортиця зіграв важливу роль у звільненні українських земель від польських окупантів.  На півночі острова Хортиця розміщений музей історії Запорізького козацтва, в якому зібрано безліч цікавих експонатів пов’язаних з тими часом. Так само, з північної частини острова Хортиця, відкривається чудовий вид на греблю ДніпроГЭС. Один з порогів в Запоріжжі, який височіє над водою якраз в місці між островом та правим берегом був названий на честь одного з проводирів українського козацтва Байди Вишнивецького. Досі цей незатоплений поріг називають Байдою (правильно вимовляти з наголосом на першому складі).

Всюди на острові можна натикнутись на стовпи з табличками, в яких вказані нагадування про далекі часи Скіфії, Київської Русі та українського козацтва. По припущеннях деяких істориків, саме на цьому острові печеніги вбили знаменитого князя Святослава. У центрі острова Хортиця знаходяться прекрасні сади, які були насаджені досить давно. Північ острова покрита лісами, поблизу яких розміщено декілька будинків відпочинку. Якщо попрямувати на північний схід Хортиці, то можна вийти на пляж, спеціально призначений для туристів. На острові так само є декілька скель, які притягають сюди любителів альпінізму. На півдні острова знаходиться знаменитий “Кінний театр” без відвідування, якого не обходиться жодна екскурсія. Тут можна і покуштувати смачної української кухні, і подивитися незабутню виставу, яка користується популярністю далеко за межами Запоріжжя. Програма вистави включає незабутні елементи джигітовки, володіння батогом, вольтижировки, а також всілякі козацькі розваги та ігри. Іноді вистава супроводжуються виступами кобзарів і бандуристів. Після закінчення вистави усім бажаючим відвідувачам дозволяється прокотитися верхи на конях. На території “Кінного театру” можна придбати різні українські сувеніри, серед яких можуть бути вироби гончарного або ковальського ремесла, при цьому гончарні вироби виготовляються відразу на очах у відвідувачів.

Недалеко від острова в селищі Верхня Хортиця, який знаходиться на правому березі, росте відомий усім 700-річний дуб. На жаль, нині він увесь вже майже висох, на нім можна знайти всього декілька, ще живих, гілок. Діаметр ствола цього дерева складає близько двох метрів. Багато істориків вважають, що саме під цим самим дубом запорізькі козаки писали своє послання турецькому султанові.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top