Now Reading
Податкова амністія: стартувало добровільне декларування

Податкова амністія: стартувало добровільне декларування

В Україні з 1 вересня почалося одноразове добровільне декларування. Українці мають право подати декларацію із зазначенням активів, що належать їм і з яких не були сплачені податки та збори.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

«В добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. Добровільне декларування – це спосіб цивілізовано вивести на світло гроші і активи», – йдеться в повідомленні.

Влада вважає, що такий вид декларування створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, і залучення їх до економіки України.

Кампанія з добровільного одноразового декларування активів триватиме до 1 вересня 2022 року.

Українцям запропоновані три основні ставки: 5% – загальна ставка для валютних цінностей та майна, які перебувають в Україні; 9% – для іноземних активів; 2,5% – для декларування активів у вигляді ОВДП.

Громадянам не потрібно декларувати власну квартиру, загальна площа якої не перевищує 120 кв. метрів, будинок площею до 240 кв. метрів або земельну ділянку в межах норм безоплатної передачі (приватизації). Також не підлягає декларуванню автомобіль, якщо він у власному постійному користуванні і не використовується для комерційних цілей.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top