Now Reading
Оксана Линів стала першою диригенткою в історії музичного фестивалю Вагнера в Німеччині

Оксана Линів стала першою диригенткою в історії музичного фестивалю Вагнера в Німеччині

Українка Оксана Линів стала першою диригенткою за всю 145-річну історію оперного фестивалю Вагнера, який щорічно проводиться в німецькому містечку Байройті. Про це повідомляє Deutsche Welle. Так, Линів відкрила фестиваль, вставши за диригентський пульт на прем’єрі опери «Летючий голландець» в режисурі Дмитра Чернякова.

«Дебют на фестивалі 2021 року – величезна честь для мене і так чи інакше вершина моєї диригентської кар’єри. Але той факт, що я стану першою жінкою за диригентським пультом в цьому магічному місці, – щось зовсім особливе. Ріхард Вагнер наділяв жінок у своїх операх центральними, майже завжди трагічними, але водночас активно “сюжетотворними” ролями, – заявила Линів. – Тому я думаю, що Вагнер був би гордий, дізнавшись, що сьогодні, майже 140 років після його смерті, саме жінка пробуджує до життя його дивну музику».

Крім цього, на відкритті фестивалю була присутня Ангела Меркель разом з чоловіком Йоахімом Зауером. На питання, що вона думає про те, що диригентом фестивалю вперше стала жінка, канцлер відповіла: «Нарешті!»

Фестиваль триватиме місяць і завершиться 25 серпня, торік захід був скасований через пандемію коронавірусу.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top