Now Reading
В Україні хочуть ввести ще один податок

В Україні хочуть ввести ще один податок

Кабінет Міністрів України, виступаючи з ініціативою збільшення в Україні низки податків, запропонував серед іншого ввести новий податок на землю.

Нова норма закріплена в законопроєкті №5600.

Передбачається оподаткувати земельні ділянки, які перебувають у власності дачних і садових кооперативів, використовуються за призначенням, однак при цьому офіційно не оформлені.

See Also
blank

Під податковий прес потрапляють також ділянки землі, які перебувають у власності наукових установ, утримуються коштом державного або місцевих бюджетів, але не використовуються за призначенням – таким ділянкам скасують пільги.

Фіксованого розміру податку не передбачається. Передбачається, що він буде обчислюватися в залежності від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Нормативна грошова оцінка – це процедура, яка визначає вартість ділянки і розмір стягуваного з нього податку. Неоцінені ділянки оподатковуються за єдиною державною ставкою.

Зараз в Україні діє єдиний податок на землю, який становить для оцінених ділянок максимум 3% суми від нормативної грошової оцінки, для земель загального користування — не більше 1%, для сільськогосподарських угідь залежно від їх призначення мінімум 0,3%, максимум 1%.

Нагадаємо, також законопроєкт з поправками до Податкового кодексу про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень («ресурсний» №5600) пропонує скасування пільг зі сплати ПДВ для бізнесу з перепродажу квартир на вторинному ринку.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top