Now Reading
Верховна Рада ухвалила «земельний» закон

Верховна Рада ухвалила «земельний» закон

Верховна рада схвалила у другому читанні законопроєкт №2194, який дозволяє передати землі за межами населених пунктів у комунальну власність.

На засіданні ВР в середу, 28 квітня, «за» проголосували 284 народних депутати.

Відзначимо, Рада почала розглядати цей законопроєкт ще 16 березня. До документа подали 3128 пропозицій і поправок, в основному від ОПЗЖ і «Батьківщини». Робота ВР була заблокована для розгляду інших питань.

У прийнятому законі прописана передача земель державної власності за межами населених пунктів в комунальну. Винятком є ​​землі, необхідні державі для виконання її функцій.

Документ надає органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення приватних земділянок і по затвердженню планів детального планування території за межами населених пунктів.

Як стверджують автори, законопроєкт має на меті реформування системи управління у сфері земельних відносин. При цьому окремі положення закону спрямовані на полегшення доступу іноземців, осіб без громадянства або іноземних юридичних осіб до придбання у власність земельних ділянок.

Тепер для завершення земельної реформи на черзі в Раді інший «земельний» законопроєкт № 2195 – про продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони. До нього подано подано кілька сотень поправок.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top