Україна висилає російського дипломата через затримання у Санкт-Петербурзі українського консула

blank

Офіційний Київ через провокацію РФ із затриманням українського консула в Санкт-Петербурзі висилає з України старшого дипломата посольства Росії.

Про це повідомила пресслужба МЗС України.

Він має залишити територію країни протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня (понеділка).

В МЗС наголосили, що провокації проти співробітників дипломатичних установ України Росія влаштовує на тлі ескалації ситуації біля українських кордонів та масованої антиукраїнської пропаганди.

Через затримання українського консула в Санкт-Петербурзі 16 квітня висловили протест. Там зазначили, що повністю відкидають висунуті йому звинувачення.

«Такі дії російської влади грубо порушують Віденську конвенцію про дипломатичні зносини від 1961 року і Віденську конвенцію про консульські зносини від 1963 року та вкотре підтверджують обраний Росією курс на подальше загострення з Україною», — зазначають у МЗС.

Нагадаємо, що Москва вимагає від раніше затриманого українського консула покинути територію РФ до 21 квітня.

Про затримання

ФСБ Росії 16 квітня заявила про затримання консула Генерального консульства України у Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка під час зустрічі з громадянином Росії. Російські правоохоронці стверджують, що дипломата затримали нібито під час отримання інформації закритого характеру з баз даних правоохоронних органів Росії.

Українська сторона ці звинувачення відкидає.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top