Now Reading
Рада ухвалила закон про «паспорт у смартфоні». Він прирівняє цифрові документи до звичайних

Рада ухвалила закон про «паспорт у смартфоні». Він прирівняє цифрові документи до звичайних

Народні депутати ухвалили законопроєкт, за яким цифрові паспорти у додатку «Дія» на рівні закону зможуть мати таку ж юридичну силу, як і пластикові чи паперові аналоги. У Міністерстві цифрової трансформації вже називають Україну першою державою, що узаконила цифрові документи.

Так, відповідний законопроєкт № 4355 підтримали 302 народні депутати.

Він передбачає введення е-паспортів громадянина України та паспортів для виїзду закордон. Так, цифровий паспорт буде у формі картки з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом).

Автори законопроєкту зазначають, що такі паспорти можуть формувати за бажанням людини. Їх можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства. Електронні копії таких паспортів будуть рівноцінними копіям звичайних паспортів.

Водночас у проєкті закону зазначають, що цифрові документи не можна буде використовувати для перетину кордону України або виїзду на тимчасово окуповані території.

See Also
blank

Якщо президент підпише цей законопроєкт, з 23 серпня біометричний паспорт та ID-картка у «Дії» матимуть таку ж юридичну силу, що й пластикові та паперові аналоги.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначили, що це значно спростить життя громадянам та «дасть старт масштабній цифровізації бізнесу та держави».

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top