Now Reading
Медведчук програв. Суд скасував заборону розповсюдження книги про Стуса

Медведчук програв. Суд скасував заборону розповсюдження книги про Стуса

Апеляційний суд Києва скасував рішення про заборону публікації книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» через згадки в ній про Віктора Медведчука.

Заборону скасували на розповсюдження книги та згадки про депутата, окрім однієї фрази: «…Чи була можливість у Стуса обрати “менше зло”. Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук».

Як пояснив нам Сергій Глотов, адвокат видавництва Vivat, яке видає цю книгу, суд хоч і визнав цю фразу недостовірною, вона може залишатися у книзі, заборони поширення немає.

«У разі ж якщо інша сторона вимагатиме вилучення цієї фрази з книги, вони мають подавати касаційну скаргу або ініціювати новий процес відносно вже цього речення»,

— сказав Глотов.

У видавництві кажуть, що очікують на повний текст рішення.

«Суд задовольнив усі позовні вимоги видавництва Vivat та Кіпіані, крім частини щодо однієї фрази. Ми маємо отримати повне роз’яснення рішення, щоб зрозуміти, що надалі буде з книгою», — сказала нам представниця Vivat Катерина Аврамчук та додала, що найближчим часом вони опублікують свою позицію.

Журналіст та автор книги Вахтанг Кіпіані задоволений таким рішенням і назвав його перемогою. Каже, що воно нарешті «розставляє певні крапки у цій історії».

«Там є одне речення, ми ще будемо дивитися. Але головне — усе, що тут написано, — правда, і критичне осмислення минулого — дозволено іменем України. Медведчук був негідною людиною у справі Василя Стуса, він не допомагав і не захищав свого клієнта. Тут ми можемо сказати, що Стус у цьому процесі переміг»,

See Also
blank

— сказав Кіпіані.

Ми також намагаємося отримати позицію захисту Віктора Медведчука.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top