Now Reading
НКРЕКП виписав максимальні штрафи ДТЕК Ахметова за незабезпечення ТЕС вугіллям

НКРЕКП виписав максимальні штрафи ДТЕК Ахметова за незабезпечення ТЕС вугіллям

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) за результатами перевірки трьох компаній олігарха Ріната Ахметова наклала по 1,7 мільйона гривень штрафу на кожну з них. ДТЕК Ахметова не забезпечили гарантований запас вугілля на ТЕС на зимовий період.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зокрема регулятор визначив, що «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго» та «ДТЕК Східенерго» не забезпечили у зимовий період гарантовані запаси вугілля на теплоелектростанціях та несвоєчасно проінформували Міненергетики, НКРЕКП та «Укренерго» про критичну ситуацію з паливом.

На засіданні 10 березня Нацкомісія вирішила оштрафувати три ДТЕК Ахметова на максимальні суми ㅡ по 1,7 млн гривень із кожної. Також матеріали перевірки направлять до Ради нацбезпеки та оборони, Антимонопольного комітету, Міненерго та Держінспекції з енергетичного нагляду України.

Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк заявив, що «те, що відбулося або могло відбутися» через дії ДТЕК є питанням нацбезпеки.

«Сьогодні ми накладаємо максимальний штраф, який ми могли накласти. І за такі кричущі порушення, коли вся країна була під ризиком відключень, компанія у такій ситуації заслуговує найсуворіших санкцій»,

ㅡ сказав він.

Так, за результатами перевірки в Нацкомісії також виникли претензії до компаній щодо нетипового збільшення аварійних відключень енергоблоків ТЕС у критичний зимовий період та недопостачання вугілля на ТЕС з афілійованих структур.

Наприклад, компанії ТОВ «ДТЕК Трейдинг» та D.Trading International SA поставили електростанціям «Західенерго» узимку 939,8 тисячі тонн вугілля, що на 27,2% менше, ніж передбачалося за контрактом.

У НКРЕКП не виключили можливості передання матеріалів перевірки ще й до правоохоронних органів після аналізу юридичного департаменту регулятора. Також Нацкомісія ініціюватиме збільшення штрафів на ринку електроенергії, «тому що на такому ринку це занадто маленький розмір».

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top